Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Νέα Νίκη για την ΠΑΦΙΑ (Βίντεο)

Create: 02/27/2017 - 21:34

Για το γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου η ΠΑΦΙΑ αντιμετώπισε το Σάββατο την ομάδα των CHAMPIONS Ύψωνα στα βοηθητικά γήπεδα της ΠΑΦΟΣ FC και κέρδισε με 2-0. . Στο  πρώτο ημίχρονο η ΠΑΦΙΑ δεν μπορούσε να βρεί ρυθμό αλλά είχε μια φλύαρη υπεροχή και πήγε στα αποδυτήρια με το 0-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Πάφου μεταμορφώθηκε, πἰεσε την αντίπαλη ομάδα, έφτιαξε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει 2 φορές. Το πρώτο γκολ σημείωσε η Κατερίνα Παναγιώτου με κεφαλιά μετά από σέντρα της Γεωργίας Ξενοφώντος, ενώ το δεύτερο σημείωσε η δημιουργός του πρώτου Γεωργία.

Η ομάδα της ΠΑΦΙΑ ξεκίνησε με τις ακόλουθες ποδοσφαιρίστριες: Γεωργία Κατσονούρη, Μαρία Αναστασία Καρασπύρου, Ραφαέλλα Περικλέους, Μαρία Κυριάκου, Γεωργία Ξενοφώντος, Ελένη Σολωμού, Παναγιώτα Νέστωρος, Κορίνα και Μύρια Αδάμου, Κατερίνα Παναγιώτου και Νάταλυ.