Τα αθλητικά νέα της Πάφου

ΕΝΑΔ: Στόχος το βαθμολογικό κέρδος στην Λακατάμεια.

Create: 09/21/2016 - 16:50

Δεν τα κατάφερε τελικά ΕΝΑΔ  να ξεκινήσει νικηφόρα στην έδρα της στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας 2016/2017 το Σάββατο 17/09/2016 αφού γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από την ομάδα του ΑΣΙΛ Λύσης.

Αν και προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ, με γκολ του Paulo Sergio Ferreira Gomes στο 5' λεπτό, δεν εκμεταλεύτηκε τις πολύ καλές ευκαιρίες που είχε στη συνέχεια για να καθαρίσει το παιχνίδι και τελικά η ομάδα του ΑΣΙΛ έκανε την αναπτροπή στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ του Konstantin Bashov (59') και Μάρκου Μιχαήλ (78' πεν.) κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Η σύνθεση της ΕΝ.Α.Δ. στον αγώνα με τον ΑΣΙΛ Λύσης (17/09/2016):

Αριστοτέλους Μ., Στυλιανού Χ., Νικολάου Χ., Φώκλας Π., Χατζηβασίλη Γ. Θεοδώρου Ν. (63' Manuel R.) , Denis D., Μαυράκης Α., Paulo Sergio (77' Αντωνίου Χ.), Μαντζίρης Λ. (69' Bordon P.), Bogdanov S.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα  την Παρασκευή 23/09/2016 και ώρα 19:00 εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα της Ε.Ν. ΘΟΙ Λακατάμιας στο Στάδιο Ε.Ν. ΘΟΙ Λακατάμιας, όπου μοναδικό ζητούμενο είναι η νίκη για να ξεχαστούν οι βαθμολογικές απώλειες της πρεμιέρας.