Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Ακρίτας: Ξέρει να εκμεταλλεύεται την έδρα του.

Create: 10/21/2018 - 15:59

Στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος β’ κατηγορίας ο Ακρίτας νίκησε με 3-0 την ΠΑΕΕΚ και έφτασε στους εννέα βαθμούς. H ομάδα του Άγγελου Ευθυμίου έκανε καλή εμφάνιση και σε αυτή την πρώτη στροφή του πρωταθλήματος δείχνει ότι ξέρει να εκμεταλλεύεται την έδρα της, κάτι σημαντικό στην δεύτερη κατηγορία.

Η ομάδα  του Ακρίτα παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να κερδίσει την ΠΑΕΕΚ με 3-0.

Οι παίκτες   έδειξαν από το πρώτο λεπτό πόσο πολύ ήθελαν την νίκη αφού εκτός από τα τρία  γκολ είχε  δοκάρι και χαμένες ευκαιρίες.

Η ομάδα   άνοιξε το σκορ με τον OKOYE .

Ο σκόρερ τραυματίστηκε στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου και αντικαταστάθηκε από τον Χριστό Μακρή ο οποίος ήταν ο σκόρερ του δεύτερου γκολ με υποδειγματικό πλασέ μετά από μπαλιά τρύπα του Moutinho.

To κερασάκι στην τούρτα πέτυχε με στριφτη κεφάλια Ο Αντης Νικολάου.

Η ομάδα  πλέον συνεχίζει την προσπάθεια ταπεινά για τον επόμενο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα.

Ο  φίλαθλος κόσμος  της Πάφου έδωσε  βροντερά το παρών του στο κοινοτικό Χλώρακας και βοήθησε τον Ακρίτα.