Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Πρωταθλήματα ΣΤΟΚ: Πρόκριση για Α.Σ. Μανδριών που περιμένει Α.Ε. Κοράκου.

Create: 04/19/2018 - 01:57

Άρχισαν τα Πρωταθλήματα Πρωταθλητριών και Κυπελλούχων της ΣΤΟΚ, τα οποία φέτος φέρουν το όνομα «Κωστάκης Κουτσοκούμνης» προς τιμή του αείμνηστου Προέδρου της ΚΟΠ και σε συνεργασία με τον Παγκύπριο Αντιναρκωτικό Σύνδεσμο, είναι αφιερωμένα κατά της μάστιγας των ναρκωτικών.

Στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών «Κωστάκης Κουτσοκούμνης» συμμετέχουν οι έντεκα πρωταθλήτριες ομάδες των αγροτικών μας Ομοσπονδιών.

Ο  Α.Σ.Μανδριών με τέρματα των Κατσονούρη (2) και Φάττα επικράτησε της Α.Ε.Π. Πάνω Πολεμιδιών με 3-2. Η ομάδα  των Μανδριών  προηγήθηκε με 1-0 στο 20ο λεπτό που ήταν και αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. Τα Μανδριά  διπλασίασαν  τα τέρματα του  στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, όμως η ΑΕΠ αντέδρασε και με 2 γκολ σε 5 λεπτά εφερε το ματς στα ίσα.

Στο 71‘   πήρε εκ νέου το προβάδισμα, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το τελος. Έτσι η ομάδα του Α.Σ.Μανδριών πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Α.Ε. Κοράκου που επικράτησε της Ελπίδα Λιοπετρίου με 4-3.

Ο αγώνας θα γίνει το Σάββατο στις 4 μ.μ. σε ουδέτερο γήπεδο που θα ανακοινωθεί αργότερα

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Προκριματική Φάση

Ζεύγος 1: Α.Σ. Μαντριών - ΑΕΠ Πάνω Πολεμιδιών...3-2

Ζεύγος 2: ΑΕΚ Κοράκου - ΕΛΠΙΔΑ Λιοπετρίου...4-3

Ζεύγος 3: ΘΟΙ Καπέδων - ΤΡΟΥΛΛΟΙ FC 2015...3-5

Χωρίς αγώνα προκρίνονται ΑΠΟΝΑ Αναγυιών, ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς, ΚΝ Ακρούντας, FC International Limassol και Ασπίς Πύλας.

Νικητής Ζεύγους Β - Νικητής Ζεύγους Α

Στο Κύπελλο Κυπελλούχων «Κωστάκης Κουτσοκούμνης» είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Ζεύγος 1: ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ Αγίου Αμβροσίου - Κ.Ν. Αγίου Νικολάου...2-0

Ζεύγος 2: ΘΟΙ/ΑΕΚ Λειβαδιών - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Προσφύγων Λεμεσού...4-1

Ζεύγος 3: ΑΠΟΠ Παλαικύθρου - Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ...3-1