Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Νίκη Με ανατροπή και πρόκριση στα ημιτελικά

Create: 04/22/2018 - 21:22

Η ομάδα του Α.Σ.Μανδριών επικράτησε   της Α.Ε. Κοράκου με 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του πρωταθλήματος πρωταθλητριών ΣΤΟΚ «Κωστάκης Κουτσοκούμνης».

Η Κοράκου μπήκε καλύτερα στον αγώνα ενώ στην συνέχεια η ομάδα των Μανδριών ισορρόπησε το παιχνίδι. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο  ομάδες θα πήγαιναν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, η Κοράκου ευτύχησε να ανοίξει το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στην ομάδα των Μανδριών. Με μία εκπληκτική προσπάθεια και σουτ από τον Κίτσο ισοφάρισε τον αγώνα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου. Το δεύτερο γκολ ήταν θέμα χρόνου αφού η ομάδα   πίεζε συνεχώς την Κοράκου και ήρθε λίγο πριν το τέλος του αγώνα με σουτ του Χαραλάμπους. Στην συνέχεια ο  Α.Σ.Μανδριών έχασε κι άλλες ευκαιρίες ομως δεν κατάφερε να πετύχει τρίτο γκολ.

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη στις 4 για την ημιτελική φάση απέναντι στην FC International Limassol σε ουδέτερο γήπεδο.