Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Φαβορί και για το κύπελλο η Γεροσκήπου FC.

Create: 01/28/2019 - 01:33

Νίκη και πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΠΟΑΣΠ για την ομάδα της Γεροσκήπου FC. Ύστερα από καλή εμφάνιση κέρδισε το Κ.Ν. Άρμου με σκορ 4-0.

Η ομάδα της Γεροσκήπου ήταν καλύτερη και καθάρισε σχετικά εύκολα τον αγώνα αφού στο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0 με τέρματα των Κώστα Σολωμού στο 26’ του αγώνα, του James Sanderson με κεφαλιά στο 32′ και του Μιχάλη Ιωάννου   στο 39′ με πλασέ εντός περιοχής πέτυχε το 3-0.

Το τελικό 4-0 πέτυχε στο 80ο λεπτό και πάλι ο Μιχάλης Ιωάννου.

Πλέον η προσπάθεια επικεντρώνεται στην συνέχεια του πρωταθλήματος, όπου την αναμένει το ντέρμπι με την Χρυσομηλιά. Σε ένα ντέρμπι όπου θέλει νίκη για να πατήσει κορυφή στην βαθμολογία σε μια εβδομάδα.

Την τετράδα των ημιτελικών συμπληρώνουν ο Μιλτιάδης Τάλας, Α.Σ. Μανδριών και η Αναγέννηση/Ελπίδα.

Ο  Μιλτιάδης Τάλας  κέρδισε στην παράταση  με 1-0 τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη Πάφου και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά.

Άνετη πρόκριση και για το Α.Σ. Μανδριών που κέρδισε εύκολα και  τον Ακρίτα Β’ 2015  με 4-0.

Η  Αναγέννηση/Ελπίδα κέρδισε με 3-0 τον Α.Σ Κισσό Κισσόνεργας   και πήρε την πρόκριση για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΠΟΑΣΠ.