Τα αθλητικά νέα της Πάφου

ΠΟΑΣΠ: Νικήτρια η Γεροσκήπου F C στο ντέρμπι με την Αφροδίτη.

Create: 01/21/2019 - 01:46

Η Γεροσκήπου F C ήταν η μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με την Αφροδίτη, οπου κέρδισε με 2-1.  Μια νίκη που την ανεβάζει στους 34 βαθμούς και ακολουθεί κατά πόδας την πρωτοπόρο Χρυσομηλιά.

Η Αφροδίτη έμεινε στους 19 βαθμούς και στην 5η θέση του πίνακα.

Στο  πρώτο ημίχρονο παρά τις σπουδαίες και ξεκάθαρες ευκαιρίες που βρήκε η ομάδα της Αφροδίτης, το σκορ έμεινε στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς, ευτύχησε η Αφροδίτη να προηγηθεί με το εξαιρετικό τελείωμα του Λένου Θεοδώρoυ (Souarez).

Στην συνέχεια εκεί που όλα έδειχναν ότι η Αφροδίτη θα πάρει το τρίποντο σε μια ανύποπτη φάση δέχθηκε την ισοφάριση και λίγο πριν το τέλος και δεύτερο γκολ.

Στα άλλα παιχνίδια ξεχωρίζει η εύκολη  νίκη των Μανδριών επί της Ελπίδας με 0-4, ενώ η Χρυσομηλιά κέρδισε εύκολα την Άρμου με 1-3.