Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Αλάνθαστη και πρώτη η Αφροδίτη F.C Γεροσκήπου

Create: 11/03/2019 - 23:14

Σπουδαία νίκη για την Αφροδίτη που κέρδισε μέσα στην Τάλα με 0-1 και είναι πρώτη στον δεύτερο όμιλο με 12 βαθμούς, έχοντας το απόλυτο (4 νίκες σε 4 αγώνες) χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί τέρμα με 15 τέρματα υπέρ και 0 κατά.Η ομάδα  της Γεροσκήπου  αν και ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και έχασε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να ανοίγει το σκορ.

Στην επανάληψη η Αφροδίτη  μπήκε πιο δυνατά και μετά από εξαιρετική διαγώνια μπαλιά του Λένου Θεοδώρου ο Λέανδρος Νικολάου με ωραίο πλασέ εκτέλεσε υποδειγματικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 0-1Στην συνέχεια η Αφροδίτη  απώλεσε και άλλες καλές ευκαιρίες να σκοτώσει το παιχνίδι χωρίς να τα καταφέρει, ενώ η αντίπαλη ομάδα στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία της στις καθυστερήσεις είχε δοκάρι.

Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα της Αφροδίτη;  να πανηγυρίζει μια μεγάλη και πανάξια νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Χρυσομηλιά Vs Α.Σ. Ευαγόρας: Δεν «Χ»άρηκε κανένας

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της ΠΟΑΣΠ ανάμεσα στην Χρυσομηλιά  και τον  Α.Σ. Ευαγόρας. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις και έμειναν στην ισοπαλία 1-1. Στην πρώτη θέση μόνος ο Προμηθέας με 12 βαθμούς που κέρδισε τον Κισσό με 1-5.