Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Πάφος: Δεν (Χ)άρηκε ούτε τώρα.

Create: 01/04/2018 - 01:57

H Πάφος έμεινε στο 1-1 με τον Ολυμπιακό.  Σε ένα παιχνίδι όπου είχε την κατοχή, έκανε ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε να πετύχει δεύτερο τερμα που θα της έδινε την νίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 72ο λεπτό με τον Γκουλόν και οι φιλοξενούμενοι πήραν τον πολύτιμο βαθμό με γκολ του Πουγιούκκα στο 86ο λεπτό.

Η Πάφος ανέβηκε στους 21 βαθμούς και στην όγδοη θέση του πίνακα.

Στην επόμενη αγωνιστική θα παίξει με τον Ερμή στην Λάρνακα.

O Λούκας Έλσνερ ανέφερε στις δηλώσεις του στο τέλος: ''Σίγουρα είναι όλοι στεναχωρημένοι από το αποτέλεσμα. Δεν λυπάμαι για τον τρόπο που παίξαμε, δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες, αλλά ισοφαριστήκαμε σε στημένο του αντιπάλου. Είμαι αυτός που είμαι πολύ πιο στεναχωρημένος με το αποτέλεσμα και τους βαθμούς που μαζέψαμε στα τελευταία παιχνίδια. Αυτό επηρεάζει όλους. Ελπίζουμε να βρούμε 1-2 παίκτες για την επίθεση με έφεση στο σκοράρισμα''.

ΠΑΦΟΣ FC: Κόπριβετς, Ντομίγκεζ, Σικόρσκι (69' Καμαρά), Μπρουλς (76' Χριστοδούλου), Ντεούλ (89' Χόριτς),  Γκάμποβς, Φυλακτού, Ρόγκουλιτς, Τζάνζα, Μοστέφα, Γκουλόν

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χίντι, Πολυκάρπου (68' Πουγιούκκας), Πεχλιβάνης, Τεξέιρα,Τόρες (60' Καπαρτής), Παχίπης, Σεραφείμ (82' Παντελή), Σαμάρας, Χριστοφίδης, Αντωνίου, Σωτηρίου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκουλόν / Σωτηρίου (3η), Σεραφείμ (3η), Πουγιούκκας