Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Ομόνοια: Έσωσε την παρτίδα.

Create: 02/16/2017 - 01:45

ΟΜΟΝΟΙΑ και Απόλλωνας εξήλθαν ισοπάλοι 2-2 στο πρώτο αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου και έσωσε την παρτίδα ενόψει του επαναληπτικού.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ΟΜΟΝΟΙΑ  να  σώζει την παρτίδα και πλέον να έχει την ευκαιρία να πάει στο Τσίρειο και να πάρει την πρόκριση. Για να γίνει αυτό όμως θα πρέπει να διαγράψει  παντελώς την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου και να έχει ως φάρο την εμφάνιση του δευτέρου ημίχρονου.

Πλέον, η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό, την ερχόμενη Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου (17:00) στο Τσίρειο Στάδιο.

Καλύτερος ο Απόλλωνας στο ξεκίνημα του αγώνα, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 από τέρματα των Μάγκλιτσα (10') και Ντα Σίλβα με πέναλτι (21').

Αντέδρασε η Ομόνοια στο δεύτερο ημίχρονο και αφού μείωσε με τον Κλέιτον (58'), κατάφερε να ισοφαρίσει στο 64' με τον Χριστοφή με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Kρέσιτς, Παναγιώτου, Σοϊλέδης, Βύντρα, Νασιμέντο, Μαργκάσα, Κατελάρης (46'Μπρέβελντ), Κλέιτον, Χριστοφή, Ντάρμπισαϊρ, Κύπρου (46'Αζίζ).

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Βινίσιους, Ρομπέρζ, Γκόμες (89'Βασιλείου), Σακέτι, Χάμπος (66'Στυλιανού), Σαρδινέρο, Παπουλής (36'Μπεντόγια), Ντα Σίλβα, Μάγκλιτσα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola.