Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Κατρακύλα δίχως τέλος για την Πάφο

Create: 01/07/2018 - 00:44

Κατρακύλα συνέχεια για την Πάφο που δέχθηκε ήττα και από τον Ερμή. Μπορεί σε ακόμη ένα παιχνίδι να είχε κατοχή, να είχε κυκλοφορία, να έφτιαξε ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσε ξανά να σκοράρει. Δέχθηκε οδυνηρή ήττα από τον Ερμή με 2-0 και πλέον ανησυχεί επικύνδυνα.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Τσούμου, η Πάφος αν και προσπάθησε να κάνει στο δεύτερο ημίχρονο εντούτοις δεν τα κατάφερε και ο Εμεγκάρα με δεύτερο γκολ στο 79ο λεπτό χάρισε μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Η Πάφος έμεινε στους 21 βαθμούς και ο προβληματισμός πλέον είναι διάχυτος στους κόλπους της ομάδας.

Ίσως κάποιες αποφάσεις προ διμήνου, όσο αφορά το διοικητικό κομμάτι να επηρεάζουν αρνητικά την ομάδα.  Ο Κύριος Λομάκιν πρέπει να αναθεωρήσει κάποιες αποφάσεις του για το καλό της ομάδας.

Ερμής: Αραμπατζής, Σανδραβέλης, Ιμερέκοφ, Ταραλίδης (66΄Κέζος) Μαρτίνιουκ, Εμεγκάρα, Τσούμου, Ζαχάρια, Ντο Σάντος, Ψάλτης (62΄Θεοδώρου) Μπάουμαν (46΄Μοντέιρο)

Πάφος: Κόπριβετς, Κομπανί, Ντομίνγκεζ, Χόρικ, Σικόρσκι, Ντεούλ (66΄Τορμπίνκσι) Φυλακτού, Ρόγκουλιτς (46΄Μπρούλς) Γιάντζα, Μοστέφα, Γκουλόν  (79΄Σταύρου)