Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Ήταν ΟΜΟΝΟΙΑ!

Create: 11/20/2016 - 23:31

Η ΟΜΟΝΟΙΑ πέτυχε μια σπουδαία νίκη με 2-1 κόντρα στην ΑΕΚ και πανηγύρισε μια τεράστια επιτυχία. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη, ήταν ψυχωμένη, ήταν αποφασισμένη και πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο βάζοντας φωτιά στην κορυφή.

Η Ομόνοια ισοβαθμεί στην 3η θέση με 24 βαθμούς με την ΑΕΛ, την οποία θα αντιμετωπίσει το ερχόμενο Σάββατο στο Τσίρειο Στάδιο.

Η ΑΕΚ έμεινε στους 28 βαθμούς, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Φάνος Κατελάρης με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό μετά από κόρνερ του Μαρκάσα. Ο Ακοράν με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την ΑΕΚ στο 51ο λεπτό για να πετύχει το νικητήριο τέρμα για την Ομόνοια ο Ντάρμπισαϊρ με δύσκολο πλασέ μετά από σέντρα του Χριστοφή.

Ο Άγγλος επιθετικός έφτασε τα εννέα τέρματα στο Πρωτάθλημα Cyta.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης, Όρσουλιτς, Καρλίτος, Σοϊλέδης, Κατελάρης, Μαργκάσα, Τουρέ, Κλέιτον (81'Φυλακτού), Χριστοφή (77'Σιέρινταν), Ντάρμπισαϊρ (92'Νασιμέντο).

ΑΕΚ: Μίνιο, Γκαρίδο, Ορτίθ, Μουρίγιο, Μοϊσόφ (81'Εγγλέζου), Λαμπάν (81'Μπόλιεβιτς), Λαρένα, Ακοράν, Τρισκόφσκι, Άλβες, Τέτε (68' Χαραλαμπίδης).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κωνσταντινίδης - Γκαρίδο.