Τα αθλητικά νέα της Πάφου

A(X)αρη ισοπαλία.

Create: 02/26/2018 - 01:53

Μετά από ένα δραματικό αγώνα στο "Στέλιος Κυριακίδης", Πάφος και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες 1-1.

Ο Μπεριγκό άνοιξε το σκορ για την Πάφο με πλασέ στο 73ο λεπτό και ο Λαρένα με σουτ έξω από την περιοχή μετά από φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 στο 4ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ αφού στο 12ο λεπτό ο Κόπριβετς απέκρουσε την εκτέλεση του Γιάννου.

Η ΑΕΚ έμεινε στην 4η θέση με 53 βαθμούς και η Πάφος 9η ανεβαίνοντας στους 26 βαθμούς.

Πάφος: Κόπριβιτς, Πογιέτ, Σικόρσκι (88΄Κομπανί) Μπρουλς, Γκάμποβς, Ρόγκουλιτς, Ταραβέλ, Γιάνζα, Μπεριγκό, Μοστέφα, Γκουλον

ΑΕΚ: Πάμπλο, Μοϊσόφ, Καταλά, Αντωνιάδης (80΄Ρουσιάς) Λαρένα, Ακοράν, Νέλσον, Τομάς (70΄Χέφελ) Τρισκόφσκι, Λαμπάν, Γιάννου (59΄Τέτε)