Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Ψηλές πτήσεις για την ΠΑΦΙΑ.

Create: 11/20/2017 - 01:06

Στην τρίτη του αγωνιστική μπήκε   η δράση του Πρωταθλήματος Γυναικών και νέα δεδομένα στην πάνω ζώνη.

ια τη τρίτη αγωνιστική του Γυναικείου Παγκυπρίου πρωταθλήματος η ΠΑΦΙΑ πέτυχε τη δεύτερη της συνεχόμενη νίκη κερδίζοντας τις  CHAMPIONS Ύψωνα με 2-0. Ήταν το πρώτο φετινό παιχνίδι στην έδρα της ομάδας της Πάφου και με τη νίκη της έφτασε τους 6 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα ισοβαθμώντας με την Αθλητική Ένωση Αμμοχώστου στην τρίτη θέση. Στις 2 πρώτες θέσεις βρίσκονται με 7 βαθμούς οι ΑΠΟΛΛΩΝ LADIES με την BARCELONA.

Η Χρύσω Μιχαήλ έδωσε το προβάδισμα στην ΠΑΦΙΑ με απευθείας κτύπημα φάουλ κάνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο έκλεισε το Α ημίχρονο. Στο Β ημίχρονο η Ελένη Σολωμού σφράγισε την νίκη πετυχαίνοντας το 2-0. Την επόμενη εβδομάδα δεν υπάρχει αγωνιστική δράση λόγω υποχρεώσεων της εθνικής ομάδας γυναικών.

Στο ντέρμπι κορυφής που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision και παρακολούθησαν εκατοντάδες φίλοι του ποδοσφαίρου, η Barcelona FA νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Αθλητική Ένωση Αμμοχώστου και έφτασε στους επτά βαθμούς.

Η ομάδα Apollon Ladies επικράτησε με το ευρύ 12-0 του ΘΟΪ Λακατάμιας και έφτασε επίσης στους επτά βαθμούς.

Πρώτες φετινές νίκες για Λευκοθέα Λατσιών και Ομόνοια Λευκωσίας.