Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Πάφος: (Χ)άρηκε μόνο η Αλκή.

Create: 01/21/2019 - 01:32

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι έλαβε χώρα απόψε στο «Αμμόχωστος».

Με  δύο ανατροπές και συνολικά έξι γκολ, η Αλκή και η Πάφος FC συμβιβάστηκαν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί σαν ήττα όμως για την ομάδα της Πάφου που έχασε το τρίποντο κυριολεχτικά σο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ανγκούλο έβαλε μπροστά στο σκορ την Πάφο στο 32΄, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Σπόλιαριτς έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Μάλιστα ο νεαρός διεθνής στο 40΄ με 2 γκολ έφερε τούμπα το παιχνίδι και με 2ο γκολ έκανε το 2-1 για την Αλκή. Το πρώτο μέρος επιφύλασσε και άλλο γκολ αφού στο 45΄ο Καρώ με κεφαλιά έκανε το 2-2!

Το 2ο μέρος δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο αφού οι φάσεις ήταν ελάχιστες, ωστόσο ο Κουλς στο 73΄έκανε το 2-3 για την Πάφο . Το μας επιφύλασσε και άλλες εκπλήξεις αφού στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φλόρες με κεφαλιά έκανε το 3-3!

ΑΛΚΗ:Πάρντο, Σερφά, Σταύρου (80΄Τριμπό), Γκαντάτσια (89΄Ηλία), Ιβάν Κάρλος, Μπελαμεϊρι, Σπόλιαριτς, Ακόστα (80′ Τραϊτσέφσκι), Κυπριανού, Φλόρες, Σταρόκιν.

Στον πάγκο:Παναγή, Χαραλάμπους, Χαρής, Κωνσταντίνου, Μαρτίνος Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Ηλία, Βασιλείου, Τριμπό.

ΠΑΦΟΣ:Μολ, Καρώ, Χολτ, Ζάντερ, Κούλς, Μπαγκάαρντ, Ζίβουλιτς, Λελιούκιν (26΄Φιλιώτης), Ανγκούλο (86΄Ντόβμπνια), Νέμετς, Ρακέλς (90+3 Λουλίνια).

Στον πάγκο: Αγγελόπουλος, Λουλίνια, Αντωνίου, Φιλιώτης, Ζαντής, Τσουκούντ, Ντόβμπνια

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Kυπριανού, Ακόστα/Χολτ, Νέμετς, Ζίβουλιτς (3η), Κουλς