Τα αθλητικά νέα της Πάφου

Πάφος : Ήττα από τον ΑΡΗ στο κύπελλο.Προβληματισμός από Κόπιτς.

Create: 01/17/2019 - 02:10

Σπουδαία νίκη  με 2-1 και ανατροπή πέτυχε ο Άρης στο Τσίρειο απέναντι στην Πάφο στον πρώτο αγώνα κυπέλλου  και πλέον έχει το προβάδισμα ενόψει του μεταξύ τους επαναληπτικού για το κύπελλο

Το σκορ άνοιξε ο Κουλς στο 59΄, ισοφάρισε στο 69΄ο Κύπρου και ο Ορτέγα στο 75΄έκανε το 2-1.

Οι παίκτες της Πάφου ήταν σαφώς επηρεασμένοι από τα τελευταία γεγονότα με την αφαίρεση βαθμών αλλά και από την τελευταία ήττα από την Σαλαμίνα στο πρωτάθλημα.

Άρης (Μαρτίδης): Σπόλιαριτς, Γιαγκουδάκης, Ορτέγα (84′ Πεχλιβάνης), Μπρίτο (61′ Τόρες), Αγγελόπουλος, Μαραγκουδάκης (65′ Κύπρου), Παπαστεριανός, Κυριάκου, Μαμμίδης, Χατζγπασχάλης, Κορρέα

Στον πάγκο: Νουρεντινόσκι, Χαραλάμπους, Μαλεκκίδης, Αντωνιάδης, Παντελή, Πεχλιβάνης, Σιαηλής, Τόρες

Πάφος (Κόπιτς): Μολ, Καρό, Μπαγκάρτ, Χολτ, Ζάντερ (82′ Φιλιώτης), Ζίβουλιτς, Κουλς, Λεϊλούκιν (58′ Φόλμπρεχτ), Ράκελς (65′ Λουλίνια), Ανγκούλο, Νέμετς

Στον πάγκο: Πέτρου, Σιρόκ, Ντόβπνια, Φιλιώτης, Τσούκου

Kόπιτς: «Οι παίκτες είναι προβληματισμένοι»

Ο τεχνικός της Πάφου Ζέλικο Κοπιτς ήταν ιδιαίτερα προβληματισμένος μετά και το τέλος του αγώνα με τον ΑΡΗ. Ήρθε η αφαίρεση βαθμών στο πρωτάθλημα και η ήττα με 2-1 από τον ΑΡΗ στο κύπελλο.

Αναλυτικά:

Καλησπέρα σε όλους. Συγχαρητήρια στον Άρη. Βλέπουμε τον επόμενο αγώνα. Είναι αλήθεια πως το μυαλό μας ήταν αλλού, οι παίκτες είναι προβληματισμένοι. Μας έχει προβληματίσει πολύ το γεγονός με την αφαίρεση των βαθμών. Πρέπει να βγούμε από αυτό τον κύκλο. Να ξεπεράσουμε αυτό που μας προβληματίζει, να βρούμε τον δρόμο μας. Έρχεται μια δύσκολη περίοδος και πρέπει να βρούμε παίκτες που θα τα δίνουν όλα και στα 90 λεπτά.